Your Cart

Zīmola vēsture

Lee Cooper, kas dibināts 1908.gadā Londonas East End, ir bagāta vēsture, kas aizsākās vairāk nekā gadsimtu, un ir nostiprinājusi kulta statusu kā oriģināls Britu džinsu zīmols.

Sākot ar pieticīgu darba apģērbu ražošanu, mūsu zīmols ir kļuvis par pasaules stila novatoru un leģendāro britu rokgrupu iecienītākajiem džinsiem.

Zīmola vēsture

 

1908:
Eiropā pirmā autentiskā džinsa zīmola Lee Cooper vēsture aizsākās 1908. gadā. Lietuvā dzimušais Moriss Kūpers Londonā nodibināja darba apģērbu uzņēmumu - The Morris Cooper Factory. Cooper ir izveidojis stabilu reputāciju kā izturīgu darba apģērbu un kombinezonu ražotājs.
1900 – 1920:
Sākoties Pirmajam pasaules karam, kompānija pārprofilēja savu ražošanu britu karaspēka militārajā formā.
1930. gadi
1931. gadā uzņēmuma nosaukums tika mainīts uz Mr. Cooper (Darba apģērbs). Un Otrā pasaules kara sākumā uzņēmumam tika uzdots ražot kaujas un džinsa formas Lielbritānijas bruņotajiem spēkiem.
1940. gadi
Pēc kara beigām Lee Cooper sāka no jauna ražot džinsus modes vajadzībām. Morisa dēls, Harolds Kūpers, vadīja rūpnīcu pēc tēva nāves un deva jaunu virzienu džinsu ražošanai, pārejot no darba apģērba uz džinsu ražošanu, dodot dzimšanu Lee Cooper zīmolam. Divus gadus Lee Cooper ieņēma vadošo vietu džinsa un džinsu popularizēšanā Apvienotajā Karalistē.
1950. gadi
Rokenrols ir dzimis! Lee Cooper bija pirmais "džinsu zīmols", kas saprata saikni starp mūziku un modi. Visā tās vēsturē zīmols ir strādājis ar tādiem leģendāriem zvaigznēm kā Rolling Stones, UB40, Serge Gainsbourg un Rod Stewart.
1960. gadi
Lee Cooper nonāca virsrakstos, kad ieviesa pirmos sieviešu džinsus ar "priekšējo rāvējslēdzēju", kas izraisīja sabiedrības rezonansi. Sieviešu sortiments paplašinās, tiek ieviests plašāks izmēru klāsts un palielinās stilu skaits. Spilgtie 60. gadi iedvesmoja jaunu krāsainu Lee Cooper džinsu kolekciju, kas iekaroja Londonu.
1970. gadi
70. gados Lee Cooper novatoriskā mode palīdzēja uzdod desmitgades attīstības vektoru. Hipster džinsi bija aktuāli, un Lee Cooper sadarbojas ar Serge Geinsbourg un Jane Birkin, kurus var pastāvīgi redzēt Lee Cooper džinsos. 1971. gadā Lee Cooper apgāza visu Eiropu ar saviem mini svārkiem un pirmo 32 collu plato bikšu ieviešanu.
1980. gadi
Astoņdesmitajos gados sadarbība ar The Rolling Stones padarīja Lee Cooper zīmolu slavenu visā pasaulē, padarot Lee Cooper par rokzvaigžņu un mūzikas mīļotāju iecienītāko zīmolu.
1990. gadi
Ilggadējais Lee Cooper logotips ir atjaunināts, lai kļūtu par tādu logotipu, kādu mēs šodien atpazīstam. Lee Cooper ir izlaidis arī jaunu aizraujošu kolekciju ar nosaukumu "3 pret 1" - pirmie brīvie piecu kabatu džinsi.
2000. gadi
Lee Cooper sadarbojās ar franču modeli un aktrisi Lou Doillon. Šī sadarbība tika izveidota, lai atzīmētu zīmola mantojumu ar bijušajiem zīmola vēstniekiem. Apmēram tajā pašā laikā Lee Cooper uzsāka apģērbu līniju "The Beatles" stilā.
2008
Ar bagātu zīmola vēsturi un gadsimtiem ilgo pieredzi Lee Cooper svinēja savu simtgadi, piegādājot džinsa jakas un uzvalkus vairāk nekā 1200 Olimpiskās komandas dalībniekiem un Lielbritānijas paralimpiskajiem sportistiem 2008. gada Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā Pekinā.
Šodien
Lee Cooper, kurš ir stingri nostājies pasaules džinsu tirgū, turpina virzīties uz priekšu, ievērojot autentisko džinsa ideālu - London in our jeans.